Hulp bij opvoeding
Wordt uw kind snel kwaad, luistert uw kind slecht en weet u soms niet meer hoe hiermee om te gaan? Vindt u het lastig om grenzen te stellen? Als het opvoeden van uw kind stress geeft en u het gevoel heeft dat u vastloopt, dan kan de organisatie Jeugd en Gezin u verder helpen. Bijvoorbeeld met een oudercursus of met persoonlijke gesprekken.
Wat u moet weten
Jeugd en Gezin
Ga voor een gesprek eerst naar de organisatie Jeugd en Gezin. Daar kunt u uw probleem bespreken en bekijken wat u het beste verder helpt. Dat kunnen verschillende oplossingen zijn:
- Oudercursus. In een oudercursus leert u samen met andere ouders oplossingen te vinden voor uw opvoedprobleem. U krijgt adviezen die u helpen bij het positief opvoeden van uw kind. Hulpmiddelen zijn bijvoorbeeld filmpjes en het delen van ervaringen met anderen
- Video interactie begeleiding (VIB). Bij VIB filmt de consulent van Jeugd en Gezin u en uw gezin, bijvoorbeeld bij ontbijt of speelmomenten. U bekijkt daarna samen wat er gebeurde en wat u verder kan helpen bij andere momenten
- 1-op-1-gesprekken. Deze gesprekken kunnen bij u thuis zijn of op het kantoor van Jeugd en Gezin. U bespreekt samen uw vragen en problemen. U krijgt opvoedtips die u verder kunnen helpen
De hulp van Jeugd en Gezin voor opvoedproblemen is meestal gratis.
De gemeente
Als u niet genoeg heeft aan de hulp van de organisatie Jeugd en Gezin, neem dan contact op met de gemeente. Onze jeugdconsulenten helpen u graag verder. Samen met u bekijken ze het probleem, geven ze advies en zetten ze als dat nodig is specialistische hulp in.
Jeugdhulp van gemeente is gratis, de gemeente betaalt.
Contact
Jeugd en Gezin
Neem contact op met Jeugd en gezin
Gemeente Gooise Meren
Neem contact op met de gemeente via het contactformulier of 035 207 00 00.