Meer websites

Bestuur en gemeenteraad

Vergaderdata gemeenteraad, bestuurlijke informatie en plannen en projecten

Ontdek Gooise Meren

Wat er te zien en te doen is in Gooise Meren

Gooise Meren Spreekt

Als lid van ons burgerpanel heeft u invloed op uw leefomgeving, gemeentelijk beleid en projecten

Archief websites

Het online archief van de oude websites van gemeente Bussum, gemeente Muiden en gemeente Naarden

Archief Gooi en Vechtstreek

Doorzoek de historische archieven van Bussum, Muiden, Muiderberg, Naarden en Huizen. Een deel staat online, een deel is beschikbaar via de studiezaal in Naarden

Melden overlast van ongedierte en dieren

Heeft u last van ongedierte zoals ratten of wespen? Dan kunt u dit melden. Waar u dit meldt hangt af van het soort ongedierte.

Melden bij de gemeente

Bij de gemeente meldt u:

  • Overlast van ratten
  • Overlast van wespen in de openbare ruimte
  • Overlast van de eikenprocessierups in de openbare ruimte
  • Dode vissen of dode watervogels. Deze vissen en vogels zijn mogelijk doodgegaan aan botulisme

Overlast geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar)

Overlast van de geelpoothoornaar in de openbare ruimte kunt u bij de gemeente melden. Maar de gemeente kan nesten van de geelpoothoornaar niet altijd verwijderen. Wanneer we nesten in de openbare ruimte verwijderen:

  • Het nest ligt binnen 500 meter van een Natura 2000-gebied
  • Er is een verhoogde kans op overlast, zoals bij speeltuinen, schoolpleinen, sportvelden of recreatiegebieden
  • Er is direct steekgevaar

Melden bij de gemeente​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Melden bij andere organisaties

Muskusratten en beverratten melden bij muskusrattenbeheer

Heeft u een muskus- of beverrat gezien? Maak dan melding via meldingen@muskusrattenbeheer.nl of 030 634 57 56.

Overlast bijen melden bij imkervereniging

Overlast van bijen in uw eigen tuin meldt u bij de imkervereniging Bussum: imkerverenigingbussum.nl.

Aziatische tijgermug melden bij NVWA

Denkt u dat u een Aziatische tijgermug heeft gezien? Meld dit dan bij de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA).

Gewonde, zieke, dode of loslopende dieren melden bij Dierenambulance

Wilt u een gewond, ziek of dood zwerfdier of wild dier melden? Of wilt u een loslopend huisdier melden? Bel de Dierenambulance Gooi en Vechtstreek, 035 683 03 00. Of ga naar da-gv.nl voor meer informatie.

 Dode vissen of dode watervogels meldt u bij de gemeente. Deze vissen en vogels zijn mogelijk doodgegaan aan botulisme.

Zelf regelen

Ongedierte

U regelt zelf een ongediertebestrijder als u overlast heeft van:

  • Muizen
  • Wespen en hoornaars in en rond uw huis
  • Eikenprocessierups in eigen bomen
  • Luizen
  • Mieren
  • Vliegen
  • Kevers (ook het elzenhaantje)
  • Motmuggen
  • Motten, buxusmot
  • (Steek)muggen
  • Torren
  • Vlooien
  • Andere insecten

Beschermde diersoorten

Sommige dieren in Nederland zijn beschermd. Deze dieren mag u niet vangen, doden of verjagen. Ook hun verblijfplaatsen, zoals nesten, holen, spouwmuren of daken, mag u niet verstoren of afsluiten. Dit geldt voor iedereen, ook voor de gemeente.

Overlast is vaak tijdelijk, omdat dieren een plek maar in een bepaalde periode gebruiken. Probeer dieren daarom niet zelf te verjagen want dat is verboden. Heeft u overlast? Neem dan contact op met een deskundige organisatie voor advies over een diervriendelijke aanpak.